☰ Menu
Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Poznaniu
Grafika zawierająca herb wzorcowy

Wtorek 21.09.2021

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

udzielanie zezwolenia

Udzielanie zezwolenia uprawniającego do prowadzenia apteki

Zgodnie z art. 100 ust. 3 ustawy Prawo farmaceutyczne wniosek o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej ubiegający się o zezwolenie składa do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego w postaci elektronicznej, natomiast dokumenty do niego dołączone mogą być złożone w formie elektronicznej albo papierowej.

Wnioski o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej składa się w postaci elektronicznej za pośrednictwem:

  1. dedykowanego systemu teleinformatycznego dostępnego pod adresem: http://egate.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/

lub

  1. elektronicznej skrzynki podawczej Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Poznaniu w ramach elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej.

Aby złożyć wniosek i dołączane do niego dokumenty w postaci elektronicznej niezbędne jest posiadanie konta na platformie PS (https://rejestracja.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl) oraz posiadanie certyfikatu kwalifikowanego lub profilu zaufanego ePUAP do składania podpisu elektronicznego.

Szczegółowa procedura określająca postępowanie w sprawie o udzielanie zezwolenia uprawniającego do prowadzenia apteki ogólnodostępnej jest w przygotowaniu. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail.

Załączniki do pobrania  (w wersji *.docx):

Załączniki nr 1 - Wniosek o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej

Załącznik nr 2 - Wykaz dokumentów, które należy dołączyć do wniosku o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej

Załącznik nr 3 - Wzór oświadczenia wnioskodawcy (osoba fizyczna)

Załącznik nr 3a - Wzór oświadczenia wnioskodawcy (spółka)

Załącznik nr 3b - Wzór oświadczenia wnioskodawcy (wspólnik/partner spółki)

Załącznik nr 4 - Oświadczenie kandydata na kierownika o podjęciu się pełnienia funkcji kierownika we wnioskowanej aptece oraz nie pełnienia funkcji kierownika w innej aptece, punkcie aptecznym lub hurtowni

karta apteki  wersja*.doc

 

Wytworzył:
dr n. farm. Grzegorz Pakulski
Udostępnił:
Czech Krzysztof
(2019-10-15 10:23:41)
Ostatnio zmodyfikował:
Czech Krzysztof
(2019-10-15 10:40:01)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki    
 
liczba odwiedzin: 865379